четверг, 2 мая 2013 г.

Зима

Календарна зима в північній півкулі розпочинається 1 грудня і закінчується 28 (29 у високосний рік) лютого. Складається із трьох місяцівгруднясічня та лютого. В південній півкулірозпочинається 1 червня, закінчується 31 серпня. Складається з червнялипня та серпня.
Астрономічна зима наступає пізніше за календарну. За кількістю енергії, що надходить від Сонця, час зимового сонцестояння повинен бути серединою зими, однак затримка в змінах температури, обумовлена фізичними властивостями води та суші, затримує кліматичні зміни в порівнянні з астрономічними.




Осінь

Календарна осінь Складається із трьох місяців: в північній півкулі — вересняжовтня та листопада, в південній — березняквітня та травня.
Астрономічна осінь наступає пізніше за календарну. За кількістю енергії, що надходить від Сонця, рівнодення повинно бути серединою відповідних сезонів, однак затримка в змінах температури (обумовлена фізичними властивостями води та суші) затримує кліматичні зміни в порівнянні з астрономічними. Температурна затримка залежить від положення місцевості, тому в одних народів рівнодення розглядають як середину осені, в інших - початок.




Літо

Календарне літо складається із трьох місяців:т ипт в північній півкулі — червнялипня та серпня, в південній — груднясічня та лютого.
Астрономічне літо наступає пізніше за календарне. Сезонні зміни на поверхні Землі обумовлені річним періодом обертання планети довкола Сонця і нахилом осі її обертання відносно орбітальної площини. У північній півкулі літо продовжується приблизно 93,6 діб, у південній півкулі — 89,0 діб. За кількістю енергії, що надходить від Сонця, літнє сонцестояння повинно бути в кліматичному відношенні серединою літа, однак затримка в змінах температури (обумовлена фізичними властивостями води та суші) затримує кліматичні зміни в порівнянні з астрономічними.






Весна

Календарна весна складається з трьох місяцівберезняквітня і травня у північній та вересняжовтня і листопада у південній півкулі.

Астрономічна весна настає пізніше календарної - під час весняного рівнодення, 20 березня (в предвіисокосні роки 20 або 21 березня) (у північній півкулі) і 22 або 23 вересня (у південній півкулі), і триває до літнього сонцестояння, 21 червня (у високосні роки 20 або 21 червня) (у північній півкулі) і 21 або 22 грудня (у південній півкулі) (всі дати наведені за всесвітнім часом; в інших часових поясах вони можуть відрізнятися на 1 добу).
До XVIII століття в Московській державі весна відлічувалася від Благовіщення 25 березня до Різдва Іоанна Предтечі 24 червня. У кожному пори року вважалося по 91 дню і по полчетверти години.
Весна у музиці